تاثیرات طب سوزنی در درمان دیسک کمر
تاثیرات طب سوزنی در درمان دیسک کمر
مطالب این صفحه
 

تاثیرات طب سوزنی در درمان دیسک کمر

دیسک کمر بیماری است به طور جدی کیفیت زندگی فرد را در بر می گیرد. مقالات بسیار زیادی داریم که طب سوزنی می تواند سبب بهبود علائم دیسک کمر شود.

طب سوزنی بسیار بسیار بی خطر و بی عارضه می باشد و با توجه به تاثیر بسزای آن در کاهش درد به عنوان یک روش بسیار موثر در کاهش درد و کاهش ناتوانی ناشی از تاثیرات دیسک کمر در دنیا مطرح شده است .

مقالات زیادی تاثیرات بسیار مثبت طب سوزنی بر روی دیسک کمر را عنوان کرده اند. یکی از بهترین این مقالات ، مقاله دکتر چای در چین می باشد.

بیشتر بخوانید

استفاده از ۱۰ تا ۲۰ جلسه از طب سوزنی برای دیسک کمر موجب بهبود شگرف بیماران شده است که به سایر روش های درمانی دیسک کمر از جمله دارو درمانی، تزریقات مفصلی پاسخ مناسب نداده‌اند .

تاثیرات دیسک کمر و درمان با طب سوزنی با نوار عصب و عضله و پرسشنامه درد قابل مشاهده می باشد.

فشار دیسک کمر بر اعصاب کمر

یک مقاله جالب دیگر در مورد تاثیرات طب سوزنی بر دیسک کمر در یکی از دانشگاه های کالیفرنیا انجام شده است که بیماران به دوگروه تقسیم شده اند و گروهی صرفاً انجام کشش و اصلاح فعالیت‌های روزانه در دستور کار برای بهبود دیسک کمر قرار گرفته اند ، گروه دوم علاوه بر انجام کشش و اصلاح ارگونومی برای درمان دیسک کمر از روش طب سوزنی برای درمان استفاده کرده اند طب سوزنی در آنها بین ۱۵ تا ۲۰ جلسه انجام شده است و بیماران به مدت ۴ سال پیگیری شده‌اند .

در این روش از سوزن های یکبار مصرف استفاده شده و سوزن ها برای مدت ۳۰ دقیقه در بدن بیمار باقی مانده اند سه دقیقه تحت تاثیر فشار قرار گرفتند ، نتایج این تحقیق به صورت نمودار کاهش درد از بیماران پرسیده شده است .همچنین سطح فاکتورهای التهابی مانند اینترلوکین ۴ و اینترلوکین ۶ و فاکتور آلفا قبل و بعد از درمان اندازه گیری شده است که کاهش چشمگیری در درمان طب سوزنی داشته است. تفاوت بسیار معنی‌داری در طول زمان بین افرادی که طب سوزنی همراه با کشش انجام داده بودند با بیمارانی که فقط کشش و اصلاح پاسچر انجام داده بودند دیده شد .

طب سوزنی در دیسک کمر

از مجموع ۸۰۰ بیمار تحت آزمایش قرار گرفته که ۴۰۰ بیمار تحت درمان طب سوزنی برای دیسک کمر و به همراه کشش بوده‌اند و گروه دیگر صرفاً کشش قرار گرفته بودند حدود ۵۰ درصد افرادی که همزمان از طب سوزنی استفاده کرده بودند کاملاً بهبود پیدا کرده بودند و هیچ علامتی از دیسک کمر در آنها وجود نداشت ، ۲۵ درصد احساس بهبودی قابل توجهی داشته‌اند و فاکتورهای التهابی در خون آنها بسیار کاهش پیدا کرده بوده است اما همچنان مقادیری از درد در آنها وجود داشته است . که در بیماران فوق از خانه ویتامین ب ۶ و همچنین دودوزه بتامتازون استفاده شده است .

بیشتر بخوانید

در طب سوزنی ما می‌دانیم که در بیشتر شرایط طب سوزنی موجب افزایش جریان خون و افزایش میزان ترمیم و کاهش درد با افزایش میزان اندورفین ها در بدن میباشد . طب سوزنی برای دیسک کمر در این شرایط و شرایط ناراحتی دیسک کمر و احساس آزار و اذیت ناشی از گرفتگی های عضلانی و فشار بر روی عصب از روی فرد کم میشود . دیدگاه فلسفی طب سوزن برای دیسک کمر موجب تحریک چی یا انرژی های حیاتی بدن از کلیه می شود. دیدگاه غربی باید التهاب از روی دیسک کمر کاهش یافته و جریان خون در منطقه افزایش پیدا می کند. گرفتگی های عضلانی کم شود و عصبی که تحت فشار قرار گرفته و عامل ایجاد درد می‌شود آزاد می شود.

بیشتر بخوانید

کلینیک فانتوم آماده ارائه خدمات طب سوزنی برای درمان و بهبود دیسک کمر می باشد.

 مطالب مرتبط
اسکلیوز
اسكليوز
انواع کمربند طبی
انواع کمربند طبی
طب سوزنی و گزگز پا
طب سوزنی و گزگز پا
گزگز انگشتان پا
گزگز انگشتان پا