طب سوزنی و گزگز پا 
بی حسی و گزگز پا
 مطالب این صفحه 
 

طب سوزنی و درمان بی حسی و گزگز پا

فیزیوتراپیست با تعیین علت بی‌حسی و سوزن سوزن شدن دست و پای شما از طریق سابقه‌ی دقیق سلامتی‌تان و با انجام یک معاینه دقیق فیزیکی، کار خود را شروع می‌کند. همچنین آزمایش‌های ارتوپدی و عصبی انجام خواهد شد تا مشخص شود که دقیقاً چه عصبی یا عصب‌هایی تحت تأثیر قرارگرفته‌اند. در صورت نیاز، ارزیابی‌های خاصی مانند MRI، سی‌تی‌اسکن یا بررسی سرعت هدایت عصب حتی ممکن است برای تعیین علت یا میزان وضعیت شما انجام شود. اگر به دنبال طب سوزنی هستید، نبض‌ها، چشم‌ها، پوست و زبان شما نیز برای عدم تعادل در Qi شما ارزیابی می‌شود.

بیشتر بخوانید

فیزیوتراپیست پس از معاینه کامل، معلوم می‌کند که شرایط شما به‌خوبی به درمان پاسخ می‌دهد یا خیر. سپس یک برنامه مراقبت درمانی طراحی خواهد شد که با هدف از بین بردن تحریک و بازگرداندن عملکرد صحیح اعصاب در منطقه آسیب دیده، برای شرایط خاص شما انجام می‌شود. این برنامه درمانی، علاوه بر طب سوزنی، ممکن است شامل تحریک عضلات (یا جریان تداخلی) برای کاهش اسپاسم عضلات، کرایوتراپی برای کاهش التهاب و همچنین توان‌بخشی برای تثبیت ماهیچه‌ها / رباط‌های منطقه آسیب‌دیده باشد. مشاوره برای تغذیه و شیوه زندگی به هر مسئله‌ی متابولیکی که ممکن است باعث علائم شما شده باشند، می‌پردازد. طب سوزنی همچنین ممکن است برای رفع شرایط دردناک یا عدم تعادل Qi استفاده شود.

بیشتر موارد بی حسی و سوزن سوزن دست و پا خیلی خوب به درمان‌های طب سوزنی پاسخ می‌دهند. در بعضی موارد، ممکن است مداخلات دیگری برای شرایط شما مورد نیاز باشد که در آن پزشک شما با همکاری متخصص دیگر برای کمک به برطرف کردن وضعیت شما همکاری خواهد داشت.

طب سوزنی برای درد پا

ممکن است این یک درد خفیف پا ناشی از ایستادن یا راه رفتن طولانی مدت باشد، یا به دلیل یک درد مزمن جدی باشد، طب سوزنی نقش خود را در درمان موثر درد اثبات کرده است.

بیشتر بخوانید

طب سوزنی برای درد مچ پا

طب سوزنی برای درد مچ پا

طب سوزنی برای دردهای مچ پا بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و به دلیل مزایای شگرف و فوق العاده‌ای که برای مشکلات مختلف مچ پا ایجاد می‌کند و باعث رفع دردهایی مانند آرتروز مچ پا ، تاندونیت، رگ به رگ شدن و حتی تورم مچ پا می‌شود و در این مورد بازخورد مثبت دریافت کرده است.

طب سوزنی برای درد پاشنه

تحمل درد پا و مچ پا بسیار سخت است و اگر درد پاشنه پا نیز به آن اضافه شود، واقعاً ناامید کننده است زیرا نمی‌توانید کار زیادی انجام دهید و می‌تواند شما را از انجام فعالیت‌های روزانه خود باز دارد یا حتی به میزان قابل توجهی برنامه‌های شما را مختل کند. پلانتار فاشیلیتیس یک بیماری درد پاشنه است که به درمان طب سوزنی پاسخ خوبی می‌دهد.

اگر به دنبال خدمات طب سوزنی در زنجان هستید کلینیک فانتوم دارای انواع خدمات طب سوزنی بوده و یکی از بهترین کلینیک های طب سوزنی در زنجان می باشد. برای مشاوره و گرفتن نوبت در منزل و یا آشنایی با کلینیک فیزیوتراپی فانتوم کلیک کنید.