لیزر پر توان برای دیسک کمر

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان
مطالب این صفحه
 

لیزر پرتوان برای دیسک کمر

لیزر پرتوان برای بیماری های مختلف مثل دیسک از دهه 1960 مورد استفاده قرار گرفته است. در سال های اخیر، لیزر پرتوان برای  دیسک کمر  به عنوان یک گزینه درمانی امیدوارکننده برای شرایط بیرون زدگی دیسک کمر در نظر گرفته شده است.

مشکلات دیسک کمر یکی از علل شایع کمردرد است که می تواند ناتوان کننده باشد و به طور قابل توجهی بر کیفیت زندگی فرد تأثیر بگذارد.

مشکلات دیسک کمر به طیفی از شرایطی اطلاق می شود که دیسک های بین مهره ای در قسمت پایین کمر را تحت تاثیر قرار می دهد. این دیسک ها بین مهره ها قرار دارند و به عنوان ضربه گیر عمل می کنند و امکان حرکت و انعطاف پذیری در ستون فقرات را فراهم می کنند.

مشکلات دیسک کمر زمانی رخ می دهد که لایه بیرونی دیسک که به آنولوس فیبروزوس معروف است، آسیب ببیند یا ضعیف شود. این می تواند منجر به بیرون زدگی لایه داخلی دیسک که به عنوان هسته پالپوزوس (nucleus pulposus) به سمت بیرون بیاید و به اعصاب اطراف فشار وارد کند. این می تواند باعث درد، بی حسی و ضعف در ناحیه کمر و پاها شود.

 

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

لیزر پرتوان برای دیسک کمر یک گزینه درمانی غیر تهاجمی است که از لیزر پرقدرت برای هدف قرار دادن ناحیه آسیب دیده استفاده می کند. لیزر یک پرتو نور نامرئی از خود ساطع می کند که به پوست نفوذ کرده و توسط بافت آسیب دیده جذب می شود. لازم به ذکر است که طول موج نور بر اساس نوع بافت آسیب دیده تنظیم می شود تا نور توسط آن بافت جذب شود. سپس این انرژی به گرما تبدیل می‌شود که پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می‌کند. گرما همچنین به کاهش التهاب و بهبود جریان خون در ناحیه آسیب دیده کمک می کند، که می تواند به کاهش درد و بهبودی کمک کند.

انواع مختلفی از لیزرهای پرقدرت وجود دارد که می توان از آنها برای درمان بیماری دیسک کمر استفاده کرد. یکی از پرکاربردترین انواع لیزر کلاس 4 است. این نوع لیزر نسبت به انواع دیگر لیزرها قادر است عمیق‌تر به بافت نفوذ کند، که باعث می‌شود برای درمان شرایطی که بر بافت‌های عمیق‌تر مانند دیسک‌های بین مهره‌ای تأثیر می‌گذارند، مؤثرتر باشد.

فرآیند درمان لیزر درمانی دیسک کمر با توان بالا معمولاً شامل چندین جلسه است که بستگی به شدت بیماری دارد. در طول هر جلسه، بیمار روی تخت درمان دراز می کشد و لیزر روی ناحیه آسیب دیده قرار می گیرد. سپس لیزر فعال می شود و در اطراف ناحیه حرکت می کند تا اطمینان حاصل شود که تمام بافت آسیب دیده هدف قرار می گیرد. درمان معمولاً بدون درد است.

مزایای درمان دیسک کمر با لیزر پرتوان

یکی از مزایای کلیدی لیزر درمانی دیسک کمر با قدرت بالا این است که یک گزینه درمانی غیر تهاجمی است. این بدان معناست که نیازی به جراحی یا سایر روش‌های تهاجمی نیست که می‌تواند پرهزینه، زمان‌بر و خطر عوارض باشد. لیزر درمانی با توان بالا نیز یک گزینه درمانی نسبتاً سریع است که هر جلسه معمولاً بین 10 تا 20 دقیقه طول می کشد.

یکی دیگر از مزایای لیزر درمانی دیسک کمر با قدرت بالا این است که یک گزینه درمانی بی خطر است. لیزر قادر است بافت آسیب دیده را بدون تأثیر بر بافت سالم اطراف هدف قرار دهد. این بدان معنی است که هیچ خطری برای آسیب به اعصاب یا سایر ساختارهای منطقه وجود ندارد.

در مطالعه ای که در مجله Clinical Laser Medicine & Surgery منتشر شد، محققان دریافتند که لیزر درمانی دیسک کمر قدرت بالا در کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران مبتلا به دیسک کمر موثر است. مطالعه دیگری که در مجله توانبخشی اسکلتی عضلانی منتشر شد نشان داد که لیزر درمانی با قدرت بالا در کاهش درد و ناتوانی در بیماران مبتلا به فتق دیسک کمر موثر است.

در نتیجه، لیزر درمانی دیسک کمر با توان بالا یک گزینه درمانی غیرتهاجمی و ایمن برای شرایط دیسک کمر است. این لیزر با هدف قرار دادن بافت آسیب دیده با لیزر پرقدرت عمل می کند، که پاسخ درمانی طبیعی بدن را تحریک می کند و باعث بهبودی می شود. درمان بدون درد، سریع و بدون نیاز به بیهوشی است. لیزر درمانی با قدرت بالا در کاهش درد و بهبود عملکرد بیماران مبتلا به دیسک کمر موثر است. اگر به دلیل بیماری دیسک کمر از کمردرد رنج می برید، لیزر درمانی با قدرت بالا ممکن است یک گزینه درمانی مناسب برای شما باشد.

لیزر پرتوان برای دیسک کمر همراه با تمرین درمانی

برای اینکه لیزر پرتوان برای دیسک کمر تاثیر بیشتری داشته باشد باید به همراه لیزر پرتوان برای دیسک کمر ، تمرینات درمانی برای دیسک کمر را هم انجام داد.

اگر برای درمان دیسک کمر خود به دنبال متخصص لیزر خوب در زنجان می گردید فیزیوتراپی فانتوم واقع در شهر زنجان با دستگاه لیزر پرتوان کلاس 4 (توان 8 وات) آماده ارائه خدمات لیزر پرتوان برای درمان دیسک کمر می باشد.

 مطالب مرتبط
اسکلیوز
اسكليوز
انواع کمربند طبی
انواع کمربند طبی
طب سوزنی و گزگز پا
طب سوزنی و گزگز پا
گزگز انگشتان پا
گزگز انگشتان پا